privatei.co.il

מדריך קורס פוליגרףאחת לכמה זמן אנחנו שומעים על מפורסמים כאלה ואחרים שעוברים בדיקות פוליגרף כדי לאמת את עדויותיהם.
מאחורי הבדיקה עומדים בודקי פוליכרף שאלמלא קורס פוליגרף, לא היו יכולים לספר לנו מי דובר אמת ומי לא
לאחרונה בעקבות פרשת בר לב, שמענו כיצד הן המתלוננת והן נציב עומרי בר לב נחקרו בפוליגרף. אין זה המקרים היחידים שאנו שומעים על כך, לפחות פעם בשבוע אתם שומעים בחדשות על בדיקת פוליגרף.

בדיקת הפוליגרף תומכת בחשוד ואומרת שהוא דובר אמת או שבדיקת הפוליגרף לא תומכת בו ואומרת שהוא משקר.

איך בדיקת הפוליגרף יודעת לזהות בין אמת לשקר? מכונת פוליגרף ("מכונת אמת") הומצאה השנות העשרים באמריקה. מטרת המצאת המכונה היא לבדוק את השינויים הפיזיולוגים המתרחשים בגופו של האדם שמשקר.

האדם לא יכול לשלוט בשינויים האלו (הגברת הדופק, שינוי בקצב הנשימה ולחץ הדם) כך שהמכונה יכולה לבדוק האם אנו אומרים אמת או שקר.

המשטרה חוקרת מקרים רבים בהם החשודים טוענים שהם חפים מפשע, לא תמיד החוקרים מצליחים לדעת האם הם דוברי אמת. במקרים האלו החשוד נבדק במכונת פוליגרף שמספקת תשובה לשאלה זו.
קורס פוליגרף
על מנת לבצע בדיקות פוליגרף יש צורך ללמוד קודם לכן קורס פוליגרף, הקורס מספק את הידע הדרוש לביצוע תשאול וחקירה באמצעות מכשיר הפוליגרף.


למי מתאים קורס פוליגרף?

קורס פוליגרף מתאים למעוניינים לעסוק בתחום החקירות ובדיקת אמינות. הקורס מתאים למגיעים ממגוון מקצועות: אנשי משטרה, אנשי מצ"ח, פורשים מצה"ל, אנשי מערכת הביטחון, חברות אבטחה, חוקרים פרטיים ועוד.


קורס פוליגרף – תכנים

קורס פוליגרף מתחיל בלימוד החומר התיאורטי ולאחר מספר שבועות פוחת החלק התיאורטי ומתחילים לתרגל בדיקת פוליגרף.

במהלך הקורס לומדים הסטודנטים את התכנים הבאים: הכנות לביצוע בדיקת פוליגרף, הכרת מכשור הפוליגרף, מיומנות לביצוע הבדיקה, מהלך הבדיקה, עקרונות החקירה והתשאול, ניסוח שאלות, אנטומיה, ניסוח שאלות, בחינת מדדים פיזיולוגים בבדיקה, עקרונות והיבטים רפואיים, בקרה השוואתית, פענוח תוצאות, אתיקה מקצועית, צינון, ניסוח דוחות, סמכויות והיבטים משפטיים, מצבים פסיכולוגיים והשפעותיהם ועוד.

במהלך הקורס ובסיום כל נושא מגישים הסטודנטים עבודה ועוברים סימולציה למטרת התרגול.


משך קורס פוליגרף

משך קורס פוליגרף הוא כמספר חודשים, במידה ובוחרים בקורס אינטנסיבי יותר. לעומת זאת קורסים בעלי מפגשים דו או חד שבועיים אורכם כשנה. רוב הקורסים אורכים בממוצע 400 שעות אקדמאיות.


קורס פוליגרף – תנאי קבלה

תנאי הקבלה לקורס הם שתיים עשרה שנות לימוד, עבר פלילי נקי וראיון אישי. ישנם קורסים שדורשים ניסיון מקצועי בתחום החקירות, ביטחון, מודיעין או השכלה אקדמאית.


לאחר קורס פוליגרף

בסיום לימודי פוליגרף, לאחר שרכשו הסטודנטים את הכלים העיוניים והמעשיים לביצוע בדיקת פוליגרף הם יכולים להשתלב בתחום הביטחון והחקירות ולבצע בדיקות פוליגרף.


קורס פוליגרף מתקדם

קורס פוליגרף מתקדם מכשיר את בודקי הפוליגרף להפוך למדריכי בדיקת פוליגרף וכולל שיטות הדרכה, דילמות שעלול להיתקל בהם החניך ועוד. הצלחתם של בודקי הפוליגרף החדשים תלויה מאוד בחונך ובכלים שיקנה להם לניתוח והבנת הנבדק. המדריכים יכולים להשפיע ולשפר מאוד את הצלחת החניך על ידי הטמעת המיומנות והכישורים.


קורס פוליגרף – איפה לומדים?

ישנם מספר מוסדות לימוד לקורס פוליגרף בינהם: מכללת תמיר, הורביץ, מידות מבדק מהימנות, גזית בית ספר לפוליגרף (בניהולו של גזית מרדכי) ועוד.
24/11/2010    privatei.co.il
פורום חוקרים פרטיים

© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר privatei.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


Copyright © 2019 privatei.co.il כל הזכויות שמורות
אתר חוקרים פרטיים מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום חקירות פרטיות
רוצה להיות חוקר פרטי? מלא את הטופס וקבל פרטים על הקורס
אנחנו עובדים עם החוקרים הפרטיים האמינים והמקצועיים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!