privatei.co.il

חקירות אישות - נכנס חוקר, יוצא בוגד



זה מתחיל בשמועות, שעות מאוחרות בעבודה, ניתוקים בטלפונים, ריח זר על הבגדים והנה אתם מוצאים את עצמכם יושבים מול חוקר פרטי ומבקשים ממנו לבדוק מה קורה בחיי הנישואין שלכם


חקירות אישות מהוות יותר מ-60% מנפח העבודה של חוקרים פרטיים במגזר הפרטי בישראל. בלש פרטי הוא עד מומחה במעל ל-30% מתיקי הגירושין שמגיעים לדיון משפטי בבתי המשפט לענייני משפחה (גירושים בהסכמה או כתוצאה של גישור הוצאו מסטטיסטיקה זו).

למעשה נוצר מצב בו חקירות אישות על ידי חוקרים פרטיים הן חלק בלתי נפרד מהליכי גירושין רבים, ומקובלות כאחת מאבני היסוד בהחלטות הרות גורל לגבי החלוקה הכלכלית, הסדרי משמורת, הסדרי ראיה ואספקטים חשובים אחרים בדיני המשפחה.


מי מוסמך לחקור אתכם?

חשוב לזכור כי הגורם הפרטי היחיד שמוסמך לספק שירותי בלש פרטי הוא משרד חקירות מורשה, ולא שום גורם נוסף. מתלמד, או אפילו חוקר פרטי בעל רשיון, אינו מורשה לספק שירותי חקירות אישות או כל שירותי חוקרים פרטיים אחרים, שלא דרך משרד חקירות.

השגת מידע בכל דרך שאינה הדרך החוקית הופכת את המידע ללא קביל משפטית, ויכולה להיות גם עבירה פלילית וכן עילה לתביעת נזיקין אזרחית מצד הנעקב, על בסיס פגיעה בפרטיות ועוד.
חקירות אישות
לצורך קבלת רשיון חוקר פרטי צריך 3 שנים של התלמדות תחת חוקר מורשה, תקופה שניתן לקצר במידה והמעומד בעל ניסיון בחקירות בשירות המדינה (יחידות מודיעין בצה"ל, משטרה, שב"כ ועוד).

לאחר מכן יש לעמוד במבחן ממשלתי (של משרד המשפטים), וכעבור 5 שנים נוספות בתור חוקר פרטי בעל רשיון ניתן להגיש בקשה לרשיון ניהול משרד חקירות.

עם זאת, מתלמדים יכולים לבצע עבודות בילוש בצורה עצמאית, וזאת בדרך כלל במחיר נמוך עד פי 4 מהמחיר הרגיל.


כמה עולה להציל או להרוס את הנישואים שלכם?

חקירות אישות, עוד יותר מתחומים אחרים בהם עוסק בלש פרטי, מושתתות כמעט לגמרי על עבודת מעקב, ולכן רוב המחיר הוא עלות שעות המעקב.

שעת מעקב של חוקר יחיד נעה בין 80 ₪ (מתלמד) לבין 400 ₪ (חוקר פרטי בעל ניסיון רב מאוד). כמעט ובלתי אפשרי לעקוב בצורה אפקטיבית לבד (צוות מינימאלי- 2 חוקרים).

בהחלט ניתן להסתפק בצוות של חוקר מנוסה וחוקר מתלמד, בעלות של 400 ₪ עבור שעת העבודה של הצוות.

למחיר הזה בדרך כלל נוסף מע"מ והוצאות נלוות (דלק, שימוש במיכשור וכו'), כך שסך הכל מדובר בתעריך של 450-500 ₪ לשעה.

את המחיר לשעה צריך להכפיל בכמות שעות המעקב. קשה מאוד לציין מראש כמות שעות, וחוקר מנוסה (שהוא גם בדרך כלל יקר יותר) וכנה יוכל לצמצם את כמות השעות על ידי שימוש מושכל בטכניקות מעקבים, וכמובן כמה שיותר מידע מודיעיני מצד בן הזוג המזמין (שעות חשודות, לוח זמנים של מושא המעקב, הרגלים ועוד).

במקרים מסויימים מגיעים לתוצאות משביעות רצון (תיעוד בגידה לדוגמא) תוך פחות מ-7 שעות, אולם מניסיונם של כמה חוקרים פרטיים שתשאלנו לצורך הכנת הכתבה הממוצע עומד סביב ה-30 שעות מעקב.

מדובר ללא ספק בהוצאה כספית כבירה, אולם לרוב תוצאות איכותיות של עבודה חסרת פשרות של בלש פרטי פירושן הבדלי ענק בחוזה הגירושין.


כיום המעקב של חוקרים פרטיים הינו מורכב יותר, מאחר ולעיתים הקשר הוא אינטרנטי או דרך פלאפון.
יהיו מקרים שמי ששכר את החוקרים יצטרך לתת להם כלים כדי שיוכלו לבצע את החקירה





28/09/2011    privatei.co.il
פורום חוקרים פרטיים

© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר privatei.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


Copyright © 2022 privatei.co.il כל הזכויות שמורות
אתר חוקרים פרטיים מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום חקירות פרטיות
מעוניינים לקבל הצעות מחוקרים פרטיים מומלצים?
אנחנו עובדים עם החוקרים הפרטיים האמינים והמקצועיים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!