privatei.co.il

כל מה שצריך לדעת על חקירות כלכליות
כלל ידוע בכלכלה, ככל שהכלכלה מתפתחת ומשתכללת כך הסיכוי לביצוע עבירות כלכליות גדל, הציבור אומנם סובל מזה, אבל חוקרים פרטיים נהנים מהרבה עבודהמשרד המשפטים פרסם במאי 2010 נתון על פיו ישנם בהוצאה לפועל יותר מ-3.5 מיליון תיקים, מתוכם קרוב למיליון תיקים שההוצאה לפועל כלל לא עוסקת בהם מסיבות שונות. נתון זה הוא מדהים שכן בחישוב מינימאלי, הוא מלמד על אלפי חובות שלא משולמים ובמילים אחרות, מיליוני שקלים, אם לא יותר, שאנשים נאלצו לספוג כתוצאה מאי החזר חובות.
 
מדהים יותר לגלות שמירב האנשים אשר פונים אל הוצאה לפועל, בבקשה להחזר חובות של גורם מסוים, בדרך כלל מוצאים את עצמם נענים בתשובה, שאין אפשרות לפתור את התיק מסיבות שונות.
 
אז הם פונים אל  חוקרים פרטים יל מנת לנהל חקירות כלכליות, אשר מטרתן לאתר את בעל החוב ולהשיג ראיות שונות שמוכיחות שלחייב יש כסף, עסקים או נכסים שמאפשרים לו להחזיר את החובות. זה רק חלק אחד של תחום חקירות כלכליות, ובחלק זה נעסוק במאמר זה.
 חקירות כלכליות

חקירות כלכליות- האם מדובר בהפרטה של הוצאה לפועל?
 
כמו במקרים רבים אחרים  אפשר לומר שתחום חקירות כלכליות הן למעשה הפרטה במובן מסוים של תחום הוצאה לפועל. מאחר ואל ההוצאה לפועל מגיעים אלפי תיקים בשנה, ואין להם מספיק כוח אדם, אזי שרוב החקירות נתקעות בשלב מסוים ולעיתים כלל לא מתחילות.

מי שמגיש את הבקשה להוצאה לפועל, מגלה מהר מאוד, שהוא לא יקבל את כספו בחזרה, ולא פחות גרוע מכך עם תחושה שהוא עבד לחינם בזמן שמי שחייב לו ממשיך בחייו כאילו כלום לא קרה.
 
חוקרים פרטיים לוקחים על עצמם את תפקיד ההוצאה לפועל, ובולשים אחר אותם גורמים בעלי חוב. מטרתם היא להשיג ראיות שיאפשרו להרשיע אותו בבית משפט, או לקדם תהליכים אחרים שיגרמו להחזרת החוב.
 

כיצד פועל חוקר פרטי בחקירה כלכלית מסוג זה?
 
בשלב הראשון ינסה בלש פרטי לאתר את בעל החוב. מאחר ובעלי חוב נוטים "להיעלם" על מנת שיהיה שגם הנושים וגם ההוצאה לפועל יתקשו לאתרם.

לשם כך יתבצע מעקב אחר כתובתו העדכנית, מקום עבודתו החדש, רכבו וכדומה. לאחר מכן תתבצע השלב השני של החקירה ובו:

  • איתור נכסים של בעל החוב
  • איתור עסקים שרשומים על שמם של בני משפחתו, במטרה להסתיר את בעלותו אליהם.
  • איתור נכסיו בחו"ל
  • השגת ראיות שמוכיחות שבעל החוב ביקש פשיטת רגל לא כדין
  • איתור פנסיות, קופות גמל, תוכניות חסכון וחשבונות בנק של בעל החוב
  • איתור רכוש שרשומים על שמו של בעל החוב כולל כלי תחבורה שונים.
 

במהלך חקירה כלכלית מסוג זה, ינסה החוקר לא רק לאתר את בעל החוב ואת נכסיו אלא גם לדובב אותו באמצעות סיפורי כיסוי. הכל במטרה להשיג ממנו הודאה שהוא אכן בעל החוב. לאחר שיושגו ההוכחות והראיות לכך, יפנה הנושה אל בית המשפט להמשך ההליכים נגד בעל החוב., במטרה לחייבו להחזיר את החוב.
 
עלות חקירה כלכלית שכזו היא לרוב על פי שעות, והדבר יכול להסתכם באלפי שקלים. מכאן שיש לבדוק האם החוב הוא אכן ראוי כדי לבצע חקירה כזו בעלות שכזו במיוחד לאור השאלה, האם בכלל יש סיכוי לאתר את בעל החוב.


05/07/2010    המאמר עודכן בתאריך 01/09/2012    www.privatei.co.il
פורום חוקרים פרטיים

© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר privatei.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


Copyright © 2022 privatei.co.il כל הזכויות שמורות
אתר חוקרים פרטיים מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום חקירות פרטיות
מחפשים חוקר לחקירות כלכליות? מלאו את הטופס וקבלו הצעה
אנחנו עובדים עם החוקרים הפרטיים האמינים והמקצועיים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!